duminică

AC.Milan - Bari 1-1 (0-1)

Primul gol a venit dintr-o faza fixa,mai exact o lovitura libera directa de la aproximativ 30 de metri.Rudolf reuseste sa scape de marcajul lui Van Bommel si inscrie in poarta lui Abbiati,iar din minutul 39 scorul a devenit 0-1 pentru oaspeti.O alta lovitura grea pentru Milan a venit prin eliminarea lui Ibrahimovic dupa ce acesta a fost eliminat.Prima data a fost avertizat cu cartonas galben dupa ce a comis un hent in careul advers,iar apoi a vazut direct rosu dupa ce a lovit un adversar care nici macar nu avea mingea,iar acum Allegri nu poate conta pe el pana dupa intalnirea cu rivala de moarte Inter.
Milan a reusit sa egaleze in minutul 82,dupa ce Antonini a centrat,iar Cassano a reusit sa il invinga pe goalkepper-ul belgian din poarta celor de la Bari.
Rossonerii nu au reusit in aceasta dupa amiaza sa treaca de lanterna rosie din Serie A,Bari.Dupa acest semi esec Milan a pierdut ocazia de a se distanta de Inter.
Jucatorul meciului din echipa lui Allegri a fost brazilianul Thiago Silva.